Ryan Gosling

Kanadský herec a muzikant. Podle organizace Mercy for Animals je Ryan Gosling jedním z nejaktivnějších v boji za práva zvířat. 

Vystupuje proti krutostem v mlékárenském i masném průmyslu. Nálehá na urgentní zlepšení podmínek, ve kterých hospodářská zvířata žijí a požaduje zrušení továrních farem, ve kterých jsou tato zvířata trápena a zneužívána. Ryan Gosling napsal společně s organizací PETA několik otevřených dopisů americkému ministerstvu zemědělství. Vyzval například k nutnosti zákazu vyhlazování ptáků metodou udušení v pěně. 

V roce 2017 ztvárnil hlavní roli ve filmu Blade Runner 2049. Goslingova postava nosí ikonický kabát, který se tradičně šije z ovčí kůže. Kanadská návrhářská Renée April však Goslingovi ušila na základě jeho požadavků tento kabát z laminované bavlny. Spolu se svojí dlouholetou partnerkou Evou Mendes poukazují na tuto problematiku módního průmyslu. Podporují řadu kampaní organizace PETA, které upozorňují na bojkot kožešin a dalších zvířecích prvků využívaných módními značkami.