Greta Thunberg

Švédská aktivistka v oblasti změny klimatu, která se stala inspirací pro studenty po celém světě.

V roce 2015 vyhrála soutěž se svojí esejí o změnách klimatu ve švédských novinách. Pár měsíců poté protestovala před budovou švédského parlamentu. Díky tomu se stala vzorem pro studenty nejen vysokých škol. Po celém světě začaly studentské stávky s heslem “FridaysForFuture”, což bývá často popisováno jako “efekt Grety Thunbergové”.

Minulý rok Greta pokračovala ve svých kampaních, účastnila se klíčových klimatických konferencí a zapojila se do studentských protestů po celém světě. V reakci na její otevřený postoj vyjádřili různí politici potřebu zaměřit se na problematiku změny klimatu a bohatí filantropové i investoři z USA poskytli téměř půl miliónu liber do Klimatického záchraného fondu na podporu hnutí Exticnction Rebellion a na podporu školních stávek.

Greta je držitelkou řady ocenění a americký časopis Time ji v roce 2019 označil za jednoho ze sto nejvlivnějších lidí na světe.

Rostlinná strava je jedním z nejsnazších a nejefektivnějších způsobů, jak zmírnit dopady klimatických změn.

Snoop Dogg

Americký rapper, producent, podnikatel a herec. Snoop Dogg se stal tváří několika kampaní Beyond Meat a upoutal tak pozornost lidí, kteří by produktům od této značky nedali šanci.

Matthew Kenney

Americký kuchař, podnikatel a pedagog specializující se na rostlinnou kuchyni. Matthew Kenney je autorem dvanácti kuchařek, zakladatelem desítek rostlinných restaurací a společností Matthew Kenney Cuisine a Matthew Kenney Culinary

Dawn Richard

Americká zpěvačka známá také jako D∆WN. Od roku 2013 je vegankou. Objevila se na reklamních kampaních organizace PETA, které propagují veganský životní styl a protestují proti používání kůže a kožešiny v módním průmyslu.