Jay-Z

Další osobnosti

Snoop Dogg

Americký rapper, producent, podnikatel a herec. Snoop Dogg se stal tváří několika kampaní Beyond Meat a upoutal tak pozornost lidí, kteří by produktům od této značky nedali šanci.

Matthew Kenney

Americký kuchař, podnikatel a pedagog specializující se na rostlinnou kuchyni. Matthew Kenney je autorem dvanácti kuchařek, zakladatelem desítek rostlinných restaurací a společností Matthew Kenney Cuisine a Matthew Kenney Culinary

Dawn Richard

Americká zpěvačka známá také jako D∆WN. Od roku 2013 je vegankou. Objevila se na reklamních kampaních organizace PETA, které propagují veganský životní styl a protestují proti používání kůže a kožešiny v módním průmyslu.

Casey Affleck

Americký herec, mladší bratr Bena Afflecka. V roce 1995 se stal veganem z etických důvodů. Od té doby hájí práva zvířat a bojuje proti krutým

Evanna Lynch

Irská herečka. Evanna Lynch se již v jedenácti letech stala vegetariánkou, v roce 2015 se z etických důvodů přiklonila k veganství. V současné době se

Andrew Scott Zimmern

Americký šéfkuchař, restauratér, televizní osobnost a kritik. Andrew Zimmern se nedávno připojil k Next Gen Foods, technologickému startupu, který přináší na trh nové rostlinné produkty.

V posledních letech investuje americký hudebník, producent a podnikatel Jay-Z do několika udržitelných a veganských společností. Jeho firma Marcy Venture Partners (MVP) podporuje produkty Impossible Foods, Partake, Oatly a nyní také kultovní rostlinnou značku Simulate, dříve známou jako Nuggs. Firma Simulate je nyní velmi populární ve Spojených Státech. Soustředí se na výrobu alternativ kuřecích produktů. Ben Pasternak, mladý podnikatel a zakladatel značky Simulate, uvedl, že používání zvířecích produktů není už nadále udržitelné nejen pro planetu, ale ani v potravinovém systému.

Investice do rostlinných firem není jediný způsob, jakým Jay-Z propaguje stravu bez masa. V roce 2019 s Beyoncé představili rostlinné “hnutí” s názvem The Greenprint, za kterým stojí spolu s fyziologem Marcem Borgesem. Cílem projektu je podpořit rostlinnou stravu a ukázat, jak jednoduché může být sestavit čistě rostlinný jídelníček. Jay-Z, Beyoncé a Marco Borges sestavili také “plán” 22 Days Nutrition. Jay-Z v době jeho spuštění uvedl, že výhody i jediného rostlinného pokrmu denně mohou mít zásadní dopad na naše zdraví i životní prostředí a spolu s Beyoncé vyzývají své fanoušky k posunům k rostlinné stravě.