Lewis Hamilton

Britský pilot Formule 1 a šestinásobný mistr světa. Roku 2017 přešel na čistě rostlinnou stravu. K tomuto kroku jej motivovaly nepříznivé životní podmínky zvířat a také pozitivní vliv na zdraví lidského těla.

Před dvěma lety se Hamilton podílel na tvorbě dokumentu The Game Changers, který produkoval James Cameron. O rok později, v srpnu 2019, byl uveden nový veganský řetězec, na kterém se Hamilton podílí. Neat Burger má v nabídce zdravější jídla ve srovnání s jinými fastfood restauracemi a navíc s etickým přesahem. Hamilton a kuchaři z Neat Burger spolupracovali se společností Beyond Meat s cílem vyvinout vlastní burger patty na rostlinné bázi.

Lewis Hamilton je velmi aktivní na sociálních sítích. Před rokem v říjnu uvedl na svém Instagramu, že veganství je jediný způsob, jak lze skutečně zachránit naši planetu. Skrze svoji platformu vyzývá k bojkotu delfínských show, informuje o krutostech kožedělného průmyslu a upozorňuje na lov velryb.

Současnou izolaci během vypuknutí koronaviru přirovnal k životu zvířat žijících v zajetí. Na základě toho upzorňoval na důležitost bojkotu návštěv zoologických zahrad či cirkusů s cílem zamezení takového týrání zvířat.