James Cameron

Další osobnosti

Snoop Dogg

Americký rapper, producent, podnikatel a herec. Snoop Dogg se stal tváří několika kampaní Beyond Meat a upoutal tak pozornost lidí, kteří by produktům od této značky nedali šanci.

Matthew Kenney

Americký kuchař, podnikatel a pedagog specializující se na rostlinnou kuchyni. Matthew Kenney je autorem dvanácti kuchařek, zakladatelem desítek rostlinných restaurací a společností Matthew Kenney Cuisine a Matthew Kenney Culinary

Dawn Richard

Americká zpěvačka známá také jako D∆WN. Od roku 2013 je vegankou. Objevila se na reklamních kampaních organizace PETA, které propagují veganský životní styl a protestují proti používání kůže a kožešiny v módním průmyslu.

Casey Affleck

Americký herec, mladší bratr Bena Afflecka. V roce 1995 se stal veganem z etických důvodů. Od té doby hájí práva zvířat a bojuje proti krutým

Evanna Lynch

Irská herečka. Evanna Lynch se již v jedenácti letech stala vegetariánkou, v roce 2015 se z etických důvodů přiklonila k veganství. V současné době se

Andrew Scott Zimmern

Americký šéfkuchař, restauratér, televizní osobnost a kritik. Andrew Zimmern se nedávno připojil k Next Gen Foods, technologickému startupu, který přináší na trh nové rostlinné produkty.

Filmový režisér, producent, scénarista a trojnásobný držitel Oscara. Veganem je již několik let, od té doby se stal také otevřeným kritikem živočišného zemědělství.

James Cameron a režisér Hobbita Peter Jackson začali pracovat na vývoji rostlinných bílkovin, které by mohly pomoci nasměrovat zemědělský systém na Novém Zélandu k udržitelnější budoucnosti. Cameron, Jackson, Suzy Amis Cameron a Dame Fran Walsh založili PBT New Zeland. Společnost, která je vedená velmi malým týmem, je nyní ve fázi výzkumu.

Během rozhovoru v TVZN, ve kterém Cameron hovořil o zemědělském průmyslu na Novém Zélandu, uvedl, že během dvaceti až třiceti let musíme žít ve světě, ve kterém se nebude konzumovat maso. Dodal, že naše země “nežije podle svého vlastního obrazu” kvůli ekologickým škodám, které jsou způsobeny masným a mléčným průmyslem.

James Cameron je velkým kritikem chovu hospodářských zvířat, protože živočišný průmysl vážně poškozuje životní prostředí.