Rostlinné alternativy masa

Forky’s se snaží nabízet široké spektrum pokrmů tak, aby si každý host mohl z nabídky vybrat něco zajímavého. Necháme se inspirovat světovými kuchyněmi a zároveň nás baví objevovat úplně nové směry. Najdete u nás čisté a čerstvé zeleninové salátové variace (Superbowls), street foodové pokrmy, drobnosti k pivu a vínu a řadu dalších specialit.

Alternativy masa jsou důležitou položkou nabídky pokrmů ve Forky’s. Je to první krok, který nám všem umožní snadnější přechod na bezmasou stravu, ať už úplný, nebo částečný. Takzvaných flexitariánů, lidí, kteří si uvědomují dopady živočišného průmyslu na vlastní zdraví a udržitelnost, celosvětově přibývá každým rokem. A pokud nám masné produkty chutnají, (ještě aby ne, když jsme na ně celý život zvyklí) pak je to správná cesta.

Naše alternativy jsou vytvořeny optimální směsí luštěnin, obilovin a koření, obsahují tedy vždy spoustu velice potřebné vlákniny.

Poskytují potřebné živiny, včetně bílkovin i železa a často jsou obohacené dalšími přírodními vitamíny a minerály, které se ze současných plodin postupně vytrácejí. A samozřejmě jsou chuťově překvapivě dobré.

Náš seitanový Kebab wrap, Strips wrap, Bramborové knedlíky plněné uzenou fáší z hrachové bílkoviny, Burgery, Nugetky, Smažený řízek, bezlepkové Mini karbanátky z čočky a rýže, Forky’s chunks – šťavnaté „kuřecí“ kousky z evropské nemodifikované sóje, blízkovýchodní Shish kebab obohacený o vitamín B12, nebo alternativy tresky Nordsee grill fillet a další – všechny tyto produkty jsou zdravou, chutnou a často nutričně lepší náhradou za konvenční masové originály. 

A samozřejmě nesmíme zapomenout na podstatně nižší ekologickou stopu. Věděli jste například, že jen 1 kg našich našich burgerových karbanátků ušetří množství CO2 odpovídající cca 120 km jízdy autem, v případě, že si je dáte namísto konvenčního hovězího burgeru?

Nebo, že rostlinné alternativy masa uspoří při produkci až 50% vody?

Nebojte se je vyzkoušet a určitě je zkuste alespoň párkrát týdně zařadit do vašeho jídelníčku.

Ať už u nás na pobočkách Forky’s nebo i u vás doma, kam si je můžete objednat z našeho e-shopu