Woody Harrelson

Americký herec. Vegansky se Harrelson stravuje přes třicet let. Aktivně se zapojuje do boje za práva zvířat, je členem organizace PETA, s jejíž pomocí se pokouší prosadit zákaz prasečího rodea v rodném Texasu.

Na začátku roku 2019 se zapojil do programu Million Dollar Vegan – kampaň, která se snaží zapojit nejvýznamnější světové vůdce do otázek v oblasti klimatické krize, práv zvířat a světového hladu.

Spolu s hudebníkem Paulem McCartneym, herci Joaquinem Phoenixem a Evannou Lynch a dalšími osobnostmi vyzval papeže, aby přešel na čistě rostlinnou stravu v obodbí půstu. Tato iniciativa pomohla zvýšit povědomí o programu Million Dollar Vegan, do které se poté zapojilo několik poslanců Evropského parlamentu.

V roce 2017 se připojil k Paul McCartneymu ke hnutí Meat Free Mondays. Následně se objevil v krátkém dokumentu o životním prostředí One Day A Week, ve kterém McCartney vysvětluje dopad masného průmyslu na naši planetu.

Woody Harrelson spoustu ze svých kolegů přesvědčil k přechodu na rostlinnou stravu – Thandie Newton, Liam Hemsworth, Sadie Sink a další.